При дослідженні Інституту океанографії ім. Скріппса в Сан -Дієго для відстеження змін в альбедо (характеристика відбивної здатності поверхні.) Землі вперше використовувався супутник, який зафіксував, як швидко відбувається танення Арктичних льодів.

Дослідники виявили, що постійне танення льодів Північного Льодовитого океану і Арктики знижує відбивну здатність Землі (альбедо) значно сильніше, ніж передбачалося раніше.

Земля занурюється в темряву через глобальне потепління

Відбувається наступне: білі світловідбиваючі поверхні замінюються темною поверхнею землі і океану, що зменшує кількість сонячного світла, яке відбивається назад у космос. У результаті цього планета отримує все більшу кількість сонячної енергії і поглинає її.

Середня температура Арктики з 1970 року збільшується кожного літа на 2 градуси за Цельсієм. Льодовий покрив за цей час зменшився на 40 %.

Кліматологи Ян Айзенман, Вірабхадра Раманазан і аспірантка Інституту океанографії Скріппса Христина Пайстоун використовували супутник для розрахунку зміни в альбедо Арктики. Вимірювання здійснювалися у відсотках за стобальною шкалою: абсолютно чорна поверхня має альбедо 0 %, а зовсім біла – 100 % відповідно. Так, щойно випавший сніг, наприклад, має альбедо від 80 до 90 %, а поверхня океану – менше 20%. На показник впливають навіть хмари і туман.

Так, вчені з’ясували, що з 1979 по 2011 рік альбедо Арктики знизилася з 52 до 48%.

«Цього варто було очікувати, – сказала Христина Пайстоун. – Ми використовували супутник для того, щоб переконатися в цьому і отримати кількісний показник. Дані, що прийшли з двох супутників, збіглися, що говорить про точність вимірювань».

Попередні дослідження, які говорили про зниження альбедо, велися протягом 50 років, але вони спиралися на комп’ютерні моделі. Команда інституту Скріппса вперше використала супутникові прилади НАСА та інші космічні прилади, які зафіксували, що величина потемнілої поверхні збільшилася в два- три рази.

«Підводячи підсумки, ми прийшли до висновку, що зміна альбедо значно впливає на клімат Землі. Ми стрімко наближаємося до Глобального потепління, – резюмував Айзенман. – На даному етапі дослідження не закінчуються, ще багато що належить зробити, можливо, виявити й інші фактори, які ведуть до катаклізму».

Кiлькiсть переглядiв: 441

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.